19 sierpnia 2013

Podsumowanie wprowadzania regularnych ćwiczeń

Mój plan zakładał ćwiczenie 3 razy w tygodniu, a z każdym tygodniem wydłużał się czas ćwiczeń o 5 minut aż do 30 min. Niestety nie udało mi się wytrwać do końca przy założonym planie - odpuściłam sobie 4 ostatnie trening ze względu na wyjazdy. Mimo wszystko chciałabym podsumować czas spędzony na wprowadzaniu ćwiczeń do mojego rozkładu tygodnia.
Źródło
Początkowo chciałam wprowadzić aktywność fizyczną na poziomie - 3 razy w tygodniu po 30 minut. Jednak podczas mijających tygodni i zwiększającego się czasu ćwiczeń doszłam do wniosku, że to jednak nie dla mnie. Wraz ze wzrostem minut, spadał mój zapał do ćwiczeń i nerwowo spoglądałam na zegarek czy daleko jeszcze do końca. Takie zachowanie nie zapowiadało nic dobrego.

Najlepiej mi się ćwiczyło w pierwszych dwóch tygodniach, gdzie czas mijał szybciej czasami niż ćwiczenia, zatem rezygnuję z półgodzinnych treningów na rzecz 15-20-minutowych za to częściej. W jednym tygodniu każdy trening na inną partię ciała.

Niestety jestem przyzwyczajona do typowo polskiej kuchni, która jest dość ciężkostrawna. Po takim posiłku człowiek nie ma ochoty się ruszać, nie mówiąc już o ćwiczeniach. Razem z ćwiczeniami zmieniłam trochę swoją dietę, dzięki czemu czuję się lżejsza. Nie chodzi mi tutaj o wagę, lecz o samopoczucie.

Na koniec chciałabym przedstawić Wam dwa moje ulubione ćwiczenia:

Tiffany Roth i jej trening na zmniejszenie boczków i centymetrów w talii 

Mel B i jej 10-minutowy trening pośladków, który odkryłam dzięki Life Manager-ce

4 komentarze:

 1. Dla mnie też 30 minut ćwiczeń dziennie to za dużo... Dlatego tak polubiłam Mel B :) a te ćwiczenia na tyłek naprawdę działają cuda :)

  OdpowiedzUsuń
 2. Próbowałam kiedyś tych ćwiczeń na talię, potrafią dać w kość :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Dokładnie! Niby się zbytnio nie zmęczyłam, a zakwasy czułam jeszcze przez 3 dni:)

   Usuń
 3. Też nie lubię wiedzieć, że czeka mnie pół godziny ćwiczeń. Telepie mnie myśl o 45 minutach Ewy chodakowskiej. Może to faktycznie jakiś sposób - ćwiczyć po 15 minut, ale częściej...

  OdpowiedzUsuń

LinkWithin

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...