22 lipca 2013

Jak zacząć ćwiczyć regularnie?

Przyznam się, że regularne ćwiczenie nie jest moją mocną stroną. Dopóki miałam karnet na zajęcia fitness to wybrałam sobie kilka ulubionych i regularnie ćwiczyłam. Jednak jak to bywa z karnetami, jego ważność się skończyła, a funduszy na wykupienie następnego w tym momencie brak.
weheartit.com

Sama po sobie czuję, że brakuje mi ruchu, dlatego postanowiłam ułożyć plan, który pozwoli mi wprowadzić regularne ćwiczenia do mojego rozkładu tygodnia bez wydawania pieniędzy.

Wiem, że zakładając sobie po prostu, że zacznę od dzisiaj ćwiczyć np. 30 min dziennie na nic się zda, bo po 2-3 dniach skończą się moje ćwiczenia i motywacja.

Postanowiłam wprowadzić stopniowo ćwiczenia do mojego życia, aby były one częściej obecne oraz nie przeciążyły mnie od początku. Wiadomo, ciało, które się zastało, z dnia na dzień nie odzyska dawnej formy.

Duże znaczenie ma dyscyplina. Nie wiadomo jak bardzo by mi się nie chciało, to jeżeli sobie wyznaczyłam ćwiczenia na ten dzień, to je wykonam. Nie ma zmiłuj, bo wiem, że jak jeden dzień odpuszczę, to potem będzie mi to łatwiej przychodziło. Odpuszczanie oczywiście, a nie ćwiczenie.


Swój plan ustawiłam na 4 tygodnie, z każdym tygodniem zwiększając czas ćwiczeń o 5 min. W ten sposób chcę wyrobić w sobie nawyk samodyscypliny. Start  22 lipca - koniec 16 sierpnia.

Nie będę oszukiwać się, że zacznę od nowego miesiąca, bo po kilku dniach stwierdzę, że może jednak od kolejnego i w ten sposób minie prawie kolejne dwa miesiące bez ruchu. Niektórzy mogą stwierdzić, że te wyzwanie nie jest ambitne, jednak ja będę bardzo zadowolona jeżeli uda mi się wprowadzić na stałe nawyk ćwiczenia 3 razy w tygodniu po 30 min.

weheartit.com
Jeżeli ktoś chce się do mnie dołączyć do zapraszam:) Nie wiesz jakie ćwiczenia wykonywać? W Internecie znajdziesz mnóstwo filmików różnych instruktorów. Sama wybierz jaki styl najbardziej Ci odpowiada. Każdy znajdzie coś dla siebie.

Podobno publiczne wyznania są bardziej motywujące;) Jak jest z ćwiczeniem u Was, udaje się Wam ćwiczyć regularnie? Czy macie jakieś rady, linki do polecenia w tym temacie? Chętnie poznam również przepisy na zdrowe, lekkie dania. 

5 komentarzy:

 1. Bardzo dobry plan :) Samodyscyplina jest wielką sztuką, wciąż nie tracę nadziei i wierzę, że kiedyś uda mi się jej nauczyć :)

  OdpowiedzUsuń
 2. Ja nie lubię ćwiczyć w domu, więc tutaj ciężko mi się zmusić do regularności. Najdłużej wytrwałam w ćwiczeniach Mel B na pośladki, bo były świetne :) ale od kiedy w moim domu pojawił się szczeniak, który każde wyjęcie maty traktował jako zaproszenie do zabawy - odpuściłam. A sama wiesz jak to jest - jak się odpuści to później trudno wrócić...
  A chciałabym znowu wrócić do tych ćwiczeń... Więc ja chętnie dołączę do Twojego wyzwania, ale na nieco innej zasadzie, bo te ćwiczenia Mel B trwają tylko 10 minut, ale kiedyś bez problemu robiłam je codziennie :). Dziś już jestem świeżo wykąpana po bieganiu, więc ja zacznę od jutra. Pilnuj mnie ;)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. W Twoim przypadku można zamiast zwiększania czasu trwania, to zwiększanie liczby dni, w których ćwiczysz:) A co do szczeniaka, to wejście do pokoju można zastawić na te 10 min, albo niech ktoś wyjdzie z nim na spacer. Rozwiązanie zawsze się znajdzie:)

   Usuń
 3. Bardzo dobry plan, przydałaby mi się w końcu jakaś motywacja do częstszego regularnego ćwiczenia

  OdpowiedzUsuń

LinkWithin

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...