21 czerwca 2013

10 powodów do radości z nadchodzącego lata!

W końcu nadeszło lato, choć pogoda letnia była już od kilku dni. To jest odpowiedni moment na małe, przyjemnie spędzone chwile tak, aby po zakończeniu lata nie pozostało poczucie straconego czasu.

10 powodów do radości z nadchodzącego lata!

1. Ciepły, letni deszcz.

To jest ukojenie w upalny dzień, wtedy wcale nie masz ochoty chować się pod daszek, bo zmokniesz. Ten deszcz jest tym, czego w tej chwili najbardziej pragniesz. Więc tańcz, tańcz w deszczu tak jak ja :)
Zamiennikiem w słoneczne dni w miastach mogą być kurtyny wodne i fontanny, przyjemnie jest patrzeć na radość małych dzieci tam biegających, bo nam czasami brakuje na to odwagi:)

Źródło

2. Nocne spacery.

Ciągle jest ciepło, spać się nie chce, a tak przyjemnie jest pospacerować w nocy, pod rozgwieżdżonym niebem, cały czas w krótkim rękawku.

3. Wschód słońca.

Czasami te spacery się przedłużają, jest tyle tematów do rozmów, nie ma ochoty się rozstawać. Jak cudownie jest wtedy patrzeć jak rozpoczyna się nowy dzień.

4. Dzieje się.

Okres wakacyjny, letni to czas, kiedy ciągle coś się dzieje; festyny, festiwale, koncerty. Nie ma możliwości się nudzić, a do tego można przyjemnie spędzić czas pod gołym niebem.

5. Leżeć w trawie, liczyć chmury...

Dla mnie to okres nadrabiania zaległości książkowych, najchętniej na świeżym powietrzu, w chwilach zadumy lubię odłożyć książkę i obserwować jak przemieszczają się chmury, odnajdywać ukryte kształty.

Źródło

6. Podróże małe i duże

Nie trzeba daleko jechać, aby porządnie wypocząć. Nawet kilka godzin za miastem może pomóc nam naładować baterie na cały tydzień! 

7. Rowerek

Aby wybrać się na wycieczkę za miasto niekoniecznie potrzebujemy samochodu, rower nam wystarczy, nie ma wymówek! Jeżeli nie mamy własnego, to w dużych miastach można wypożyczyć, a w małych warto zapytać sąsiada czy nam swojego nie użyczy. Jechać w dal przed siebie, czuć wiatr we włosach, a potem zatrzymać się w jakimś cudownym miejscu, być sama ze sobą i cieszyć się z tej chwili. 

8. Lekka dieta

Letnia pogoda wymusza na mnie zmianę diety. Nie dam rady jeść ciężkich potraw, więc chętnie wybieram sałatki i dużą ilość świeżych owoców. Już nie mogę się doczekać aż pojadę do rodziców, wdrapię się na drzewo i spróbuję własnych czereśni!

9. Piknik.

Smakołyki o wiele bardziej smakuje na kocyku, na świeżym powietrzu. Piknikowanie i aktywność fizyczna jest świetnym połączeniem. Apetyt większy, więcej radość i ruchu, czego więcej trzeba do szczęścia?

Źródło

10. Aktywność fizyczna

Pokaż dzieciom jak kiedyś spędzało się wolny czas na świeżym powietrzu! Zagrajcie w chowanego, w dwa ognie, w klasy lub po prostu w siatkówkę lub piłkę nożną. Muszę przyznać, że moją grą dzieciństwa było rugby z gromadką chłopaków, a moją tajną bronią łaskotki:)

Lato, nadchodzę!

A Wy jakie macie plany w stosunku do letnich dni?

4 komentarze:

 1. Uwielbiam lato za wszystkie rzeczy, które wymieniłaś :) to prze-piękny czas!

  OdpowiedzUsuń
 2. kocham lato! a zwłaszcza nocne spacery.. :)

  OdpowiedzUsuń
 3. w planach weekendowe górskie spacery, biorę męża i aparat pod pachę i w drogę :)

  OdpowiedzUsuń
 4. W sumie to w każdej porze roku można znaleźć coś fantastycznego! :) Zależy od punktu widzenia... ale jak najbardziej trzeba to podkreślać i przypominać. Każdy czas ma sens!

  OdpowiedzUsuń

LinkWithin

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...