28 września 2013

Lubię to! - zapowiedź

Wbrew nazwie, nie będzie to post związany z Facebookiem. Lubię to! będzie nową serią na blogu. zobaczycie w niej rzeczy, które wyjątkowo mi się podobają, które chciałabym Wam polecić. Może to być zarówno jeden, konkretny przedmiot albo jakaś grupa rzeczy ze sobą związanych. Dzisiaj nie będzie nic konkretnego, po prostu chciałam wyjaśnić czego będą dotyczyły posty z początkiem Lubię to! a także pokazać poniższe zdjęcie :)
©RefreshYourDaily
Zdjęcie konia jest nawiązaniem do niedzieli. Jutrzejszy dniem stoi pod znakiem Wielkiej Warszawskiej na Służewcu. Cieszę się już na oglądanie tych pięknych, dostojnych zwierząt. Od dawna mam chęć wybrać się na jazdę konną, jednak to marzenie odkładam na wiosnę. Sądząc po posturach dżokei to bez problemu bym mogła startować w zawodach. Nie mam jednak takich zapędów, nie do końca akceptuję praktyki towarzyszące wyścigom, jednak takie wydarzenia mają swój niepowtarzalny klimat. Nie jest on taki, jak kilkanaście lat temu, jednak podczas wielkich dni widać go szczególnie. Jestem pewna, że jutro ujrzę wiele pań w eleganckich strojach i toczkach na głowie.

Czy ktoś z Was także się wybiera?

3 komentarze:

 1. Ja jestem przeciwna wyścigom koni, psów i ogólnie zwierząt ;), dlatego takie imprezy omijam szerokim łukiem. Może to też dlatego, że kiedyś jeszcze w podstawówce znajoma mi opowiadała, że była na wyścigach i jakiś koń się przewrócił i koszmarnie połamał... Nie zniosłabym takiego widoku :O.
  Ale to o czym piszesz - ta cała otoczka - jest fascynujące i ja z tego powodu chciałabym na takie wydarzenie pójść. No ale silniejsza jest jednak niechęć :).

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Tak jak pisałam, także nie akceptuję pewnych rzeczy w wyścigach. Też jestem przeciwna wykorzystywaniu zwierząt do rozrywki, bo według mnie do tego są wykorzystywane w wyścigach. Lubię za to patrzeć jak konie przed wyścigiem przechadzają się po padoku, prezentują się. O wiele bardziej wolę to niż wyścig. Można wybrać elementy, które się akceptuje i tylko w nich uczestniczyć. Dobrą pomysłem na spotkanie ze znajomymi jest taki wypad, bo sporo tam się będzie jutro działo.

   Usuń
 2. Nie interesują mnie zbytnio konne wyścigi, ale cykl zapowiada się ciekawie :)

  OdpowiedzUsuń

LinkWithin

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...