28 czerwca 2013

Podróż na każdą kieszeń

Podróżowanie nie zawsze wymaga dużych nakładów finansowych, czasami wystarczy poświęcić trochę czasu aby znaleźć naprawdę dobre oferty i nie wyczyścić konta w banku!

Podam Wam swój przykład. Majówkę (5 dni), czyli okres jak najbardziej turystyczny, spędziłam w Berlinie.
Źródło
Transport. W obie strony z Warszawy zapłaciłam ok. 50 zł. Nie wszyscy wiedzą, że np. Simple Express oferuje na każdy przejazd kilka pierwszych biletów w promocyjnej cenie i można już od 12 zł w jedną stronę pojechać w dowolne miejsce z dostępnych destynacji. Dodam, że z Polskiego Busa da się złapać bilety już od 2 zł i potwierdzam, że jest to możliwe;)

Nocleg. Pokój znaleźliśmy poprzez stronę airbnb.com, gdzie ludzie udostępniają odpłatnie swoje prywatne pokoje. (Rejestrując się przez link otrzymujesz rabat na swoją rezerwację) Nocowaliśmy w wynajętym pokoju u mieszkańców. Tutaj może nie był to najtańszy nocleg, bo mogliśmy wybrać hostel. Zależało nam jednak na osobnym pokoju z dostępem do kuchni i łazienki, a dodatkowo wygląd pokoju mnie zachwycił i od razu wiedziałam, że to ten (zdjęcie niżej)! Dużym plusem była lokalizacja, z której wszędzie mogliśmy dojść na pieszo i osoby, które mogły nam doradzić i powiedzieć co warto zwiedzić, gdzie zjeść.

Pokój, w którym mieszkaliśmy, Źródło: airbnb.com
Koszty na osobę:
Transport: 50zł
Nocleg: 250zł
Jedzenie+atrakcje: kwestia indywidualna

Bądź na bieżąco. Dobry sposobem śledzenia promocji jest obserwowanie na FB profili związanych z podróżowaniem, które matychmiast informują nas o takich okazjach. Przykładowymi są: Fly4free, Mleczne Podróże czy gdziewyjechać.pl

Mały bagaż/kosmetyki - wskazówka. Zawsze zabieram ze sobą kosmetyki w małych opakowaniach. Na początku kilka kupiłam w drogerii, jednak potem uzupełniałam już je swoimi produktami z domu z dużych opakowań. Kiedy porównamy ceny miniatur i normalnych produktów, sprowadzimy je do jednej objętości, to miniatury wychodzą prawie dwukrotnie drożej od kosmetyków w dużych opakowaniach i dlatego swoje uzupełniam w domu:)

Źródło
Dodatkowo mam dla Was dwa linki:
1. Never-ending journey podpowie Wam jak zorganizować możliwie najoszczędniejszy kilkudniowy wypad za granicę
2. Natomiast u Michała poczytacie o skandalicznie tanim podróżowaniu jakie zapewnia program "Młodzież w działaniu"

2 komentarze:

  1. Wakacji, wakacji, wakacji... Szkoda, że w tym roku nie wypali żaden wyjazd. Strasznie potrzebuję. :(

    OdpowiedzUsuń
    Odpowiedzi
    1. Nawet na weekend nie uda Ci się nigdzie wyskoczyć? Już nawet 1-2 dni pozwalają naładować baterie. Szukaj wszędzie możliwości, przecież nie musi to być daleko:)

      Usuń

LinkWithin

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...