3 stycznia 2014

High Five #5

Tawny Swain

Nowy rok często wiąże się także z porządkami, zrobieniu miejsca na nowe, które nadejdzie. U mnie tematem przewodnim w tym roku prawdopodobnie będzie minimalizm i ograniczenia zarówno w posiadanej garderobie, kupowaniu kolejnych ubrań, w ilości posiadanych niepotrzebnych przedmiotów jak również w kontynuowaniu projektu denko w obszarach kosmetyków, herbat i notesów (mimo, że szkoła i studia już praktycznie za mną to zawsze zatrzymuję się na dłużej w dziale papierniczym).


Rozwojowy zeszyt od Edyty. Sama zamierzam założyć własny zeszyt i zapisywać swoje plany, działania, rozwiązania problemu. Kiedy coś zapiszę, to wydaje mi się prostsze. Lubię znajdywać stare kartki z takich zapisek, szkoleń, własne przemyślenia, a teraz będę miała to wszystko w jednym miejscu. Na początek poszły moja lista nawyków do prowadzania.

Artykuł o antykarierze, który uświadamia, że na zmianę pracy, w której się dusimy i na znalezienie tej wymarzonej nigdy nie jest za późno. Trzeba tylko dobrze się do tego przygotować i zrobić pierwszy krok.

Ciekawe badanie mózgu, które pozwala nam sprawdzić, czy ma się umysł bardziej "analityczny" (strategia, zasady, logika, szczegóły), czy myśli się bardziej "abstrakcyjnie" (kreatywność, chaos, intuicja, fantazja). U mnie wyszło 63% do 37%.

Jak zrobić porządki na Facebooku? Opisana u Artura aplikacja zdecydowanie Wam w tym pomoże. Po pierwszym dniu mam usunięte prawie 300 stron, które kiedyś polubiłam, a teraz okazało się, że kilkanaście z nich jest nieaktywnych od prawie 4 lat. Lubię takie porządki i będę wracać do Manage your likes regularnie.

Czy znacie jakieś inne równie skuteczne sposoby na zrobienie porządków na FB? 
Chętnie też poznam polecane przez Was blogi, wpisy oraz książki
poświęcone minimalizmowi, slow life?

7 komentarzy:

 1. Manage your likes jest genialne! Wzięłam się właśnie za porządki i też już usunęłam 200 stron :) dzięki :)

  OdpowiedzUsuń
 2. Muszę przyjrzeć się tej aplikacji, facebook to kolejne miejsce które można zaśmiecić, jak skrzynkę czy dysk, eh, ciągłe odgruzowywanie :) Dzięki za informację o tej aplikacji, pozdrawiam!

  OdpowiedzUsuń
 3. Sama bardzo chętnie poczytałabym blogi i artykuły na temat slow life i minimalizmu - rto chyba najlepszy sposób, żeby trochę się wyciszyć, zwolnić i szukać w życiu tego, co najważniejsze. Pozdrawiam:-)

  OdpowiedzUsuń
 4. Muszę zobaczyć to o porządkach na FB:)

  OdpowiedzUsuń
 5. bardzo zachęciłaś mnie do uporządkowania wszystkiego, co mnie otacza : ) zaczynam od fejsa i sprawdzenia, jak myślę! pozdrawiam!

  OdpowiedzUsuń
 6. Widzę, że minimalizm stał się modny :) I dobrze!

  OdpowiedzUsuń
 7. Hahaha :) Jako osoba, która ma konto na FB od 3 m-cy nie bardzo mam co porządkować ;) Przynajmniej tu nie mam bajzlu ;)

  OdpowiedzUsuń

LinkWithin

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...