15 grudnia 2013

W poszukiwaniu świątecznego klimatu - Iluminacja i Labirynt Światła

Przed świętami lubię nastroić się odpowiednio. Sama muzyka już nie do końca mi wystarcza, potrzebuję dodatkowo bodźców wizualnych. Muzyka jest idealna, gdy pakuję walizkę i wychodzę na pociąg, uwielbiam wtedy słuchać świątecznych piosenek. Wracając jednak do poszukiwania świątecznego klimatu chciałabym przedstawić dwa miejsca do odwiedzenia w tym okresie zimowym.

1. Świąteczna Iluminacja Warszawy

Na taki spacer trzeba się dobrze przygotować. Zawsze zabieram ze sobą kubek termiczny, ciepłą czapkę i rękawiczki - tak uzbrojona zima mi nie straszna.
Źródło: 1 | 2 | 3
2. Labirynt Światła w Wilanowie

W Labiryncie Światła można poczuć się jak Alicja w Krainie Czarów. Instalacja jest dostępna codziennie od godziny 16 do 21. W czwartki wstęp jest bezpłatny. Szczegóły znajdziecie na stronie Muzeum Pałacu w Wilanowie.
Źródło: 1 | 2 | 3Na swojej liście mam już odhaczony spacer i podziwianie Iluminacji, w planach teraz jest podróż do Wilanowa, bo po prostu muszę przenieść się do tej magicznej krainy! W między czasie planuję łyżwy i może w końcu Górka Szczęśliwicka i wypróbowanie sportów zimowych (ktoś ma jakieś doświadczenia?). Ciekawa jestem jeszcze jarmarku bożonarodzeniowego pod PKiN.

Czy polecacie jeszcze jakieś miejsca w Warszawie i okolicach,
które można odwiedzić aby poczuć magię świąt? 

5 komentarzy:

 1. Widziałam oba i jednak ten wilanowski robi większe wrażenie. :)
  Jednak lampkowy świąteczny klimat jest :)

  http://fireflyshearts.blogspot.com

  OdpowiedzUsuń
 2. Żadnego z wymienionych miejsc niestety nie odwiedziłam :( Uwielbiam jak na święta przystrajane są miasta, wyglądają wtedy wyjątkowo pięknie :)

  OdpowiedzUsuń
 3. Oo, Warszawa taka piękna! Mam nadzieję, że za rok będzie dane mi ją móc podziwiać na żywo! pozdrawiam serdecznie ; ) obserwuję ; )

  OdpowiedzUsuń
 4. Ooooj, jak cudnie. W dużych miastach dekoracje świąteczne robią robotę :)

  OdpowiedzUsuń
 5. Świetnie to wygląda, naprawdę, zwłaszcza Warszawa! We Wrocławiu na rynku też jest pięknie, ale w tym wypadku stolica chyba przebiła wszystko :

  OdpowiedzUsuń

LinkWithin

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...