22 października 2013

Jak małymi nakładami zapewnić rozrywkę dzieciom?

Są takie dni, gdy dziecko grymasi, a wszystkie zabawki już mu się znudziły. Chwytamy się wtedy wszystkiego aby nie zwariować. Znalazłam kilka sposobów, które pomogą przerwać rutynę i małymi nakładami, zarówno pracy jak i finansów, zapewnią nam chwilę wolnego na spokojne wypicie herbaty w fotelu. Pomysły, które znalazłam nie są przypisane do konkretnej grupy wiekowej, ale każdy powinien tutaj znaleźć coś dla siebie, a właściwie dla swoich dzieci. Co prawda nie mam jeszcze własnych, ale zdarza się, że trzeba np. koleżance przypilnować szkrabów, więc wtedy będę mogła je wypróbować. Może Wam także się przydadzą.


Autostrada z taśmy malarskiej
Wystarczy kawałek podłogi, taśma, flamastry i samochodziki. Zabawa na cały dzień.

Kamienie do opowiadania bajek
Genialne w swojej prostocie. Wiadomo, że ilość historii jakie znasz jest ograniczona i czasami brak Ci pomysłu na nowe. Wtedy możesz ustalić z dzieckiem, że wyciągacie z woreczka np. 3 kamienie i na podstawie obrazków, które tam się znajdują Ty, lub dziecko tworzycie historię. Te są co prawda do kupienia, ale nic nie stoi na przeszkodzie, aby zrobić własny zestaw.

Jenga.
Domowej roboty jenga sprawdzi się nie tylko dla większych dzieci, ale również dla dorosłych. Proponowałabym już podczas zabawy, nie tworzyć budowli na stole, lecz na podłodze.

W jaki sposób Wy organizujecie czas dzieciom aby mieć chwilę wolnego i nie zrujnować budżetu? 

8 komentarzy:

 1. Taśma fajna ale niestety zostają ślady na niej i potem trzeba porządnie podłogę czyścić. Polecam papier biały wielkiego formatu. Na nim rysujemy drogę, las, lotnisko i co tam chcemy. U nas się sprawdziło.

  OdpowiedzUsuń
 2. Uwielbiam takie kreatywne pomysły. Autostrada z taśmy!! Sama bym na to nie wpadła. Można zbudować autostradę tak dłuuugą na ile pozwoli nam tylko rolka taśmy :) Dużo zabawy za niewielkie pieniądze. Ekstra

  OdpowiedzUsuń
 3. Mnie tam bierki pochłaniały na wiele godzin ;D

  Pozdrawiam,
  Czmiel

  OdpowiedzUsuń
 4. Aaa mojej śwince morskiej robiliśmy z bratem labirynt z klocków duplo, a ona chodziła po śladach pozostawionych w postaci marchewki i jabłka ^^

  OdpowiedzUsuń
 5. świteny pomysł z tą autostradą, tylko czy ta taśma nie zostawia śladów, jak jest ze zmywaniem jej?

  OdpowiedzUsuń
 6. Myślałam dziś o tobie, ktoś tu się obija na swoim blogu ;))

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. No obija, obija, nie będę zaprzeczać i mam z tego powodu ogromne wyrzuty sumienia. Próbuję się ogarnąć trochę dyplomowo-zawodowo-życiowo, bo jestem na rozdrożu i nie wiem którą drogą iść. (jak to poetycko zabrzmiało)

   Usuń

LinkWithin

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...