6 sierpnia 2013

Biżuteria w podróży

Wyjeżdżając w dowolną podróż, zabieramy ze sobą także biżuterię, która jest dopełnieniem naszego stroju. Problemy zaczynają się pojawiać, gdy nie możemy znaleźć kolczyka od pary albo mamy jeden kłebek kilku łańcuszków. Pokażę dzisiaj jakie opakowania można wykorzystać przy przewożeniu biżuterii, a potem przygotowałam kilka trików, które pomogą przy pakowaniu naszych świecidełek.

Do biżuterii można wykorzystać pojemniki,
których pierwotne zastosowanie było zupełnie inne.

Pojemnik wędkarski. Dzięki swoim przegródkom sprawdza się idealnie jeżeli chodzi o rozdzielenie każdej pary. Minusem może być jego rozmiar gdy mamy spakować się w bagaż podręczny.
Źródło

Pojemnik na leki z podziałem na dni tygodnia. Tutaj dodatkowo można od razu zaplanować sobie komplety na kolejne dni.
Źródło

Triki ułatwiające pakowanie biżuterii

Jeżeli nie mamy pod ręką wyżej wymienionych pojemników, to można przy zastosowaniu poniższych trików wykorzystać małą kosmetyczkę.

Wpinaj kolczyki (sztyfty) w oczka guzika. Wtedy nie będzie problemu ze znalezieniem drugiego do pary. Jeżeli nie mamy guzików, to można powpinać kolczyki w kartkę papieru. W przypadku kolczyków zwisających, tylne nóżki dobrze jest przykleić taśmą aby nie wypadały.
©RefreshYourDaily

Aby łańcuszki się nie plątały, używaj słomek do napojów. Możesz wyciąć kawałek słomki aby dostosować go do długości bransoletki albo naszyjnika.
©RefreshYourDaily

Zestawy umieszczaj w małych, przezroczystych torebeczkach.
©RefreshYourDaily

Wsuwki do włosów można przewozić w opakowaniu po Tic-Tacach.
Źródło

Można też kupić specjalne etui podróżne do biżuterii. Możecie takie znaleźć np. w Lilabox.
Lilabox

Napiszcie, czy korzystacie z któregoś z wyżej wymienionych sposobów. 
A może macie własne triki dotyczące przewożenia biżuterii?

3 komentarze:

 1. Genialne! : *
  Z racji tego, że kocham bransoletki, to albo wszystkie nakładam na rękę, żeby żadnej nie zapomnieć, albo chowam je do kosmetyczki : )

  OdpowiedzUsuń
 2. Ten sposób z pudełkiem wędkarskim baardzo przypadł mi do gustu, zawsze mam problem z organizacją biżuterii w podróży. Ciągle coś się zawinie poplącze itd ŚWIETNE :)

  OdpowiedzUsuń
 3. Większość swoim pierdółek mam posegregowanych w tych przezroczystych torebeczkach lub ozdobnych woreczkach i odpoczywają sobie w odpowiednim pudełku na komodzie :)

  OdpowiedzUsuń

LinkWithin

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...